اخبار شرکت آسماناخبار هلدینگ باران

آسمان در راه بورس

گروه باران دو هدف اصلی را در سال ۱۳۹۹ دنبال می‌کند. یکی از اهداف اصلی، ثبت باران به صورت یک شرکت هلدینگی و نهاد عالی و حاکمیتی مالی نزد سازمان بورس است و هدف بعدی، ورود شرکت «آسمان» به عنوان شرکت سهامی عام نزد سازمان بورس است. جمع این دو اقدام، باعث ارتقای سطح برند خواهد شد.

در همین راستا در هفته‌های اخیر، شرکت آسمان به نمایندگی از هلدینگ باران اقدامات عملیاتی برای حضور در بازار بورس ایران را برداشته است.

در ادامهٔ این مسیر، قراردادی با شرکت تأمین سرمایه امین منعقد شده و این شرکت به عنوان شرکت مشاور برای حضور در بورس انتخاب شده است.

در ادامهٔ اقدامات عملیاتی برای ورود گروه باران به بازار بورس، طی ۲ مرحله مدارک لازم از سوی شرکت آسمان به شرکت تأمین سرمایه امین ارایه شده است و توسط کارشناسان این شرکت در حال بررسی است.

این پروسه در نهایت منجر به ارایه «امیدنامه» می‌شود. شرکت هایی که قصد ورود به بورس اوراق بهادار را دارند ابتدا باید امیدنامه پذیرش را تهیه و اطلاعات مورد نیاز را در آن درج کنند. امیدنامه چکیده‌ای از مهم‌ترین اطلاعات مربوط به شرکت‌های بورسی است که در اختیار سهامداران قرار می‌گیرد و آنها را با ساختار کامل شرکت آشنا می‌کند.

درست مثل بروشوری که شرکت‌ها و نهادها دارند تا توضیحات کاملی از کاری که انجام می‌دهند را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند، شرکت‌های حاضر در بورس هم توضیحاتی مفصل‌تر به همراه کلی قانون و تبصره و مهر تأیید از سازمان بورس دارند که آن را به نام اساسنامه و امیدنامه منتشر می‌کنند. بر اساس قوانین سازمان بورس، امیدنامه باید در اختیار عموم قرار بگیرد تا مردم بتوانند قبل از سرمایه‌گذاری، از تمام ساز و کار شرکت مورد نظر اطلاع پیدا کنند. این موضوع یکی از مشخصه‌های شفافیت در عملکرد شرکت‌های بورسی محسوب می‌شود.

 

دکمه بازگشت به بالا