اخبار ارتباطات برنداخبار هلدینگ باران

بازیافت در باران

سطل‌های بازیافت بین همکاران باران توزیع شد.

هم‌زمان با انتشار و توزیع شماره بهمن ماه ۱۳۹۹ مجلهٔ آوند، سطل‌های بازیافت نیز بین همکاران شرکت‌های مختلف گروه باران توزیع شد.

«بازیافت را از محل کارمان شروع کنیم»؛ این شعاری که روی این باکس‌ها درج شده و همکاران را تشویق می‌کند که بازیافت را از محل کار و پشت میزهایشان شروع کنند و سازمان باران را بیش از پیش به یک سازمان سبز و حامی محیط‌زیست تبدیل کنند.

توزیع باکس‌های بازیافت در راستای استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ و سیاست‌های کلان هلدینگ باران در حفظ محیط‌زیست و به همت واحد روابط‌عمومی و ارتباطات برند گروه باران انجام شده است.

 

تر و خشک را باهم نسوزانید!

سال‌های بسیاری است که شرکت‌ها و دفاتر مختلف با مسئلهٔ مدیریت زباله در چالش هستند. بسیاری از شرکت‌های خارجی برای اینکه از پس مقادیر زیاد زباله در شرکت بر بیایند، از خدمات جمع‌آوری زباله‌های فله‌ای استفاده می‌کنند.

متأسفانه اگرچه بسیاری از موادی که به درون کامیون‌های حمل زباله ریخته می‌شوند، قابل بازیافت هستند، اما تفکیک و استفادهٔ مجدد از زباله‌های قابل بازیافت به ندرت صورت می‌گیرد.

گاهی اوقات خدمات بازیافت، هزینهٔ زیادی دارند و برخی شرکت‌ها و دفاتر خدماتی با دریافت هزینه‌های مشخص، این کار را انجام می‌دهند. باید بگوییم که به طور کلی بازیافت نباید گران و پرهزینه باشد. شروع برنامهٔ بازیافت در دفاتر کار، نه سخت است و نه گران. برای این کار تنها به تعدادی ظرف یا سطل (مخزن نگهداری) و یک سیستم جمع‌آوری و حمل ارزان‌قیمت نیاز داریم!

مدیریت پسماند را از محل کارتان شروع کنید

مدیریت پسماندها و شروع برنامهٔ بازیافت دفاتر کار، آسان و برای محیط‌زیست مفید است. کار خود را با بازیافت کاغذها شروع کنید. یک یا دو جعبه بردارید و روی آنها کلمهٔ بازیافت را بنویسید. کاغذپاره‌ها و اسنادی که لازم ندارید را از مکان‌های مختلف و در دسترسِ دفتر کارتان جمع‌آوری کنید. اگر ظرف، سطل یا هر مخزنی که برای بازیافت در نظر می‌گیرید، در فاصلهٔ کمتر و نزدیک‌تر به کارمندان باشد، برای تفکیک زباله و بازیافت بیشتر ترغیب می‌شوند.

سعی کنید با کارمندان و همکاران خود جلسه بگذارید و در مورد حفاظت از محیط‌زیست و آسیب‌هایی که ورود زباله به محیط‌زیست وارد می‌کند، اطلاع‌رسانی کنید. حتی می‌توانید از طریق میزان زباله‌های تفکیک‌شده و یا برگزاری انواع مسابقه‌های جمع‌آوری بازیافت، به کارکنان انگیزهٔ بیشتری برای جمع کردن مواد بازیافتی بدهید. با پیش رفتن بیشتر برنامه‌ای که در نظر گرفته‌اید، به زودی محفظه و جعبه‌های کوچک، جای خود را به جعبه‌هایی با ظرفیت بالاتر خواهند داد.

بعد از آنکه مرحلهٔ اول به خوبی اجرا شد، می‌توانید با اضافه کردن مخزن‌هایی با ظرفیت بیشتر، مواد دیگری که در دفاتر کار قابل بازیافت هستند را نیز در نظر بگیرید. مواردی مانند قوطی‌های آلومینیومی، مقوا، پلاستیک‌ها (لطفا از کیسه‌های پلاستیکی استفاده نکنید) و روزنامه قابل بازیافت هستند و با تفکیک صحیح می‌توانند بازیافت شوند.

متأسفانه اغلب این موارد بیشتر در محل‌های دفن زباله پیدا می‌شوند تا مراکز بازیافت!

مدیریت پسماند، زباله و بازیافت یک الزام است. بازیافت یک سرمایه‌گذاری ارزشمند و سازگار با محیط‌زیست به‌شمار می‌رود. به جای آنکه مواد قابل بازیافت را از طریق زباله‌های جدا نشده در سطل آشغال‌ها به محل‌های دفن زباله انتقال دهیم، هدف را تغییر دهیم تا از این طریق بتوانیم به اکوسیستم ارزشمندمان کمک کنیم.

 

حفظ درختان و محیط زیست

زباله های اداری اغلب در دستهٔ زباله‌های تفکیک‌پذیر قرار می‌گیرند و به دلیل اینکه دارای حجم زیادی کاغذ و مدارک باطله هستند، می‌توانند در حفظ درختان و جلوگیری از قطع شدن مکرر آنها نقش داشته باشند. مواد قابل بازیافت را مستقیما به محل دفن زباله نفرستید! برای آنکه به خودتان افتخار کنید که زباله‌های اداری را با یک روش کارآمد و سازگار با محیط‌زیست مدیریت کرده‌اید، مواد بازیافتی را در مرکز بازیافت محلی خود قرار دهید و به همه ثابت کنید که برای ارزش زمین و حفظ محیط‌زیست ارزش قائل هستید.

 

راهکارهای بارانی

هم‌زمان که این مجله به دست‌تان می‌رسد، باکس‌های جمع‌آوری کاغذ باطله توسط همکاران واحد ارتباطات برند گروه باران تقدیم شما می‌شود.

امیدواریم در سازمان باران بازیافت را از محل کار و پشت میزهایمان شروع کنیم و سازمان باران را بیش از پیش به یک سازمان سبز و حامی محیط‌زیست تبدیل کنیم.

دکمه بازگشت به بالا