اخبار ارتباطات برنداخبار مسؤولیت اجتماعی بارانتیتر اولرویدادهای گروه باران

رونمایی از شکوفایی یک ارکیده

هتل‌برج باران۳ میزبان رونمایی از کتاب «ارکیدۀ درون من» و نمایشگاه آثار سمانه احسانی‌نیا شد

به گزارش واحد ارتباطات برند گروه باران، در چارچوب مسؤولیت اجتماعی این گروه و به منظور ارج نهادن به همت هنرمندانهٔ خانم سمانه احسانی‌نیا، مراسم رونمایی از کتاب «ارکیدۀ درون من» در هتل‌برج مسکونی باران۳ برگزار شد. همزمان، نمایشگاه نقاشی‌های این هنرمندِ توان‌جو گشایش یافت. سمانه با امیدی که از ارکیدهٔ درونش متبلور شده، این نقاشی‌ها را با دهان، بر بوم و کاغذ آفریده است.

عصر روز ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساکنان هتل‌برج‌های باران و جمعی از یاران هنرمند نقاش و شاعر، سمانه احسانی‌نیا، در آیین رونمایی از کتاب «ارکیدۀ درون من» حضور یافتند. فاطمه گودرزی، هنرمند بازیگر، یکی از میهمانان ویژهٔ این رویداد بود.

در شب ارکیده، لحظاتی با نقاشی‌ها و دل‌‌نوشته‌های سمانه احسانی‌نیا گذشت و این کتاب دو زبانه که به تازگی منتشر شده، به میهمانان معرفی شد. «ارکیدهٔ درون من»، در کنار انتشار نسخهٔ چاپی، به صورت کتاب گویا با صدای نویسنده نیز در دسترس است. این نمایشگاه در لابی هتل‌برج مسکونی باران۳، تا ۲۹ بهمن پذیرای بازدیدکنندگان بود.

سمانه احسانی‌نیا در این مراسم درباره کتابش گفت:

ارکیده، نام کودک درون من است.

قصه شگفت‌انگیزی که در روزهای تاریک زندگی من خلق شد، اما باعث شد بتوانم به نور وجودم بپیوندم. به عشق و نوری که خداوند به من بخشید.

ارکیده به من کمک کرد که بتوانم دوباره زیبایی‌های کودکی‌ام را مرور کنم. خودم را مرور کنم و اجازه دهم زندگی دوباره در من جریان پیدا کند.

خدا را شکر می‌کنم که این اتفاق افتاد تا من خودم را لایق زندگی کردن بدانم.

در این رویداد، چهره‌های اجتماعی، حامیان بنیادهای خیریه و هنرمندان سرشناسی حضور داشتند. از جمله اساتیدی که در رشته‌های مختلف هنری، همچون نقاشی، عکاسی، تئاتر و موسیقی، مربی سمانه بوده‌اند. جمعی از دوستان و حامیان که در این سالیان، لحظه به لحظه، شاهد بارور شدنش بوده‌اند؛ ارکیده‌ای که شکوفایی و دوامش، پیام عشق به زندگانی و الگوی انگیزش و تلاش برای بهتر زیستن است.

گروه باران مفتخر است که در آفریدن این لحظات زیبا برای او و دوستدارانش سهیم شد.

quotes-1

معلولیت برای من سبک جدیدی از زندگی است تا به جهان از دریچه‌ای متفاوت بنگرم.

تفاوتی که اندیشه‌ای نو و آگاهی خردمندانه‌ای برای من به ارمغان می‌آورد.

quotes-2

|روایت ویدئویی|

حضور هنرمند گرامی، سرکار خانم فاطمه گودرزی در مراسم رونمایی از کتاب «ارکیدهٔ درون من» | لابی هتل‌برج مسکونی باران ۳ | اسفند ۱۴۰۱

دربارهٔ هنرمند

سمانه احسانی‌نیا اردیبهشت ۱۳۶۳ در شهر قائن به‌دنیا آمد.  تا قبل از سانحۀ رانندگی (سال ۱۳۸۳) که منجر به معلولیتش شد، در زمینه‌های مختلف هنری از جمله عکاسی، تئاتر و معرق فعالیت می‌کرد. بعد از حادثه، مدتی طولانی در آسایشگاه معلولین فیاض‌بخش (مشهد) زندگی کرد. در سال ۱۳۸۶ در رشتۀ علوم اجتماعی، گرایش پژوهشگری مشغول به تحصیل شد. او از سال ۱۳۸۷ نقاشی با دهان را آغاز کرد و سال ۱۳۹۱ بعد از آشنایی با استاد تقی زاده، نقاشی را به صورت حرفه‌ای دنبال کرد. سمانه علاوه بر نقاشی، در دیگر حوزه‌های هنری نیز فعالیت دارد. او مدتی عضو هیأت‌مدیرۀ گروه تئاتر «بچه‌های باران» بود که اعضای آن معلولان هستند.

سمانه احسانی‌نیا از منظری متفاوت به ماجرای معلولیتش نگاه می‌کند:

معلولیت برای من سبک جدیدی از زندگی است تا به جهان از دریچه‌ای متفاوت بنگرم.

تفاوتی که اندیشه‌ای نو و آگاهی خردمندانه‌ای برای من به ارمغان می‌آورد.

شاید معلولیت محدودیت‌هایی را برایم ایجاد کرده باشد، اما مانع جریان عشق در زندگی من نیست؛
چه بسا بیشتر از قبل به من توان اندیشیدن داده.

اندیشه‌ای که بینشی زیبا از حضورم در دنیا و دلیل آفرینش انسان را به من می‌آموزد.

من آموختم تا بتوانم فارغ از رنج‌ها و دردهایی که با من همراه است، زندگی را زندگی کنم و تا نفس‌ می‌کشم، خالق لحظه‌های شاد جهان خودم باشم.

من آموختم به جای فکر کردن به جسمی که حرکت ندارد، روحم را به پرواز در آورم و از قدرت شگفت‌انگیزش، برای کشف ناشناخته‌های پیش رویم یاری جویم.

quotes-1

من آموختم تا بتوانم فارغ از رنج‌ها و دردهایی که با من همراه است، زندگی را زندگی کنم و تا نفس‌ می‌کشم، خالق لحظه‌های شاد جهان خودم باشم.

quotes-2
Baran-pattern-new-2.png
دکمه بازگشت به بالا