ایونت‌های گروه باران

حضور باران در اولین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری مشهد

برای رسیدن به فرصت تولید ثروت در مشهد، ایجاد پیش نیازهایی ضروری است. این پیش‌نیازها شامل سرمایه اجتماعی، تأمین منابع مالی و جذب سرمایه‌گذار است.

اولین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری مشهد در روزهای ۱۲ تا ۱۶ آذرماه برگزار گردید و«گروه باران» نیز به دعوت معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در میان سایر پروژه‌ها و برندهای معتبر شهر مشهد در این نمایشگاه حضور یافت.

در طی روزهای نمایشگاه، گروه باران افتخار میزبانی از مدیران عالی شهری، مدیران ارشد بانک‌ها، سرمایه‌گذاران موثر و چهره‌های نامی این حوزه را در غرفه خود داشت.

 

شرکت‌کنندگان در نمایشگاه

سه گروه در نمایشگاه حضور پیدا کردند:

۱) بخش خصوصی: پروژه‌ها و برندهایی مانند باران، آرمیتاژ، کیان سنتر، یاس، ملل، آسمان، امیران و…

۲) ارگان‌های غیرخصوصی دخیل در سرمایه‌گذاری: مانند آستان قدس، قرارگاه خاتم، بنیاد امام، بانک‌ها، بیمه‌ها و…

۳) شهرداری مشهد: معاونت‌ها و ادارات مؤثر شهرداری مشهد در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری

 

حضور باران

باران با هدف ارایه‌ی قابلیت‌های کلان اقتصادی گروه باران و نشان دادن فرصت‌های اقتصادی تازه‌ای که برای شهر ایجاد کرده است، در نمایشگاه حضور پیدا کرد. این نمایشگاه فرصت خوبی بود که قابلیت‌های ویژه‌ی گروه باران به دست‌اندرکاران و مدیران شهری و تصمیم‌گیران حوزه‌ی سرمایه‌گذاری شهر عرضه شود.

حضور باران در بین مجموعه‌های اقتصادی شاخص شهر مشهد با اهمیت بود. برندهایی که در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری نام‌آور هستند. باران نیز به عنوان یکی از مجموعه‌های شاخص اقتصادی شهر در این نمایشگاه حاضر شد و توانمندی‌های خود را ارایه داد.

 

فرصت‌های اقتصادی شهر

بیش از ۱۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری توسط شرکت‌های مختلف در این نمایشگاه ارائه شد و باران نیز موفق شد فرصت‌های ویژه‌ای که برای سرمایه‌گذاری در شهر مشهد ایجاد کرده است را پیش روی مدیران کلان شهری و بازدیدکنندگان قرار دهد.
این نمایشگاه فرصتی برای ارائه تصویری جامع از تنوع و تعدد فعالیت‌های سرمایه‌گذاران و نقش موثر آنان در توسعه پروژه‌های زیرساختی شهر بود. برگزاری چنین رویدادهایی زمینه‌ی مناسبی برای آشنایی شهروندان و فعالان بخش خصوصی با قابلیت‌های ویژه‌ی سرمایه‌گذاری در شهر است. هدف نهایی چنین رویدادهایی، رونق اقتصادی شهر است.

اگر معیشت و اقتصاد، مشکل فعلی کشور است، برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی اقدامی در جهت رفع این مشکلات است. هم‌اینک منابع مالی ملیِ کلانی وجود ندارد که بتوان اقتصاد را رونق داد، بلکه باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و جذب سرمایه‌گذاری، تولید ثروت کرد و این تولید ثروت اثر خود را در اشتغال و درآمد شهری نشان می‌دهد.

برای رسیدن به فرصت تولید ثروت در مشهد، ایجاد پیش نیازهایی ضروری است. این پیش‌نیازها شامل سرمایه اجتماعی، تأمین منابع مالی و جذب سرمایه‌گذار است.

گروه باران با چنین چشم‌اندازی در این نمایشگاه شرکت کرد.

بر اساس برآوردها، سپرده‌های بانکی شهروندان مشهد نزدیک به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است. در صورت وجود شرایط مناسب و اطلاع‌رسانی صحیح،این سپرده‌ عظیم می‌تواند در پروژه‌های شاخص شهری وارد شود و رونق اقتصادی را برای کلان‌شهر مشهد به ارمغان بیاورد.

 

میهمانان باران

گروه باران افتخار میزبانی از برخی مدیران عالی شهری و چهره‌های نامی این حوزه را در غرفه خود داشت:

دکتر محمد پژمان (معاون وزیر و مدیرعامل سازمان شرکت بازآفرینی شهری کشور)، دکتر محمدرضا کلایی (شهردار مشهد)، دکتر رضا خواجه نایینی (معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد)، محمدرضا حیدری (ریاست شورای اسلامی شهر مشهد)، احمد نوروزی (ریاست کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد) و دیگر ارجمندانی که میزبان‌شان بودیم.

دکمه بازگشت به بالا